Jakie kroplówki stosuje się w detoksie alkoholowym?

Choć usługa detoksu alkoholowego kojarzy się głównie z specjalistycznymi klinikami lub ośrodkami, które zajmują się leczeniem uzależnień, od kilku lat staje się coraz bardziej dostępna. Kroplówki są stosowane nie tylko w trakcie wychodzenia z nałogu, ale także kiedy chce się zniwelować objawy kaca. Ich działanie jest szybkie i skuteczne. Detoks alkoholowy przynosi dużo lepsze efekty, niż domowe sposoby na odtruwanie organizmu, które mogą wręcz zaszkodzić.

Odtruwanie alkoholowe z pomocą kroplówek

Kroplówka pozwala dostarczyć związki aktywne bezpośrednio do krwiobiegu. Dzięki temu można uzyskać natychmiastowe efekty, ponieważ wchłanianie nie jest ograniczone. Podstawą takich kroplówek jest roztwór soli fizjologicznej, zawierający glukozę, magnez i mieszankę elektrolitów. Oczywiście, różne formy detoksu alkoholowego mogą być wzbogacone o inne substancje, np. w Katowicach mogą zaoferować środki relaksacyjne, witaminy C i B, leki przeciwwymiotne i nie tylko. Jednak, podstawą jest nawodnienie organizmu i uzupełnienie niedoborów, które są głównymi czynnikami złego samopoczucia po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu.

Kroplówka, czy inne metody?

Przez lata powstało wiele metod na radzenie sobie z syndromem dnia poprzedniego. Jednak, skuteczność domowych sposobów jest dość wątpliwa. Najczęściej, prawdopodobnie, jest to działanie placebo. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej poprosić o profesjonalną pomoc. Po usługę detoksu alkoholowego można zgłosić się osobiście w specjalistycznej klinice lub zamówić ją pod wskazany adres. Jest to działanie sprawne, a efekty są odczuwalne niemal natychmiast, a do tego nie jest to czynność inwazyjna. Do tego niezbędne substancje są dobierane dopiero po odpowiedniej konsultacji z pacjentem, ponieważ każdy przypadek wymaga innego sposobu leczenia.