Ciągiem alkoholowym nazywamy stan upojenia trwający kilka dni. Może dotyczyć osoby uzależnionej lub nieuzależnionej. Bez względu na długości trwania ciągu, jest to sytuacja groźna dla zdrowia i wymaga podjęcia bezpiecznych i skutecznych działań.
Alkohol jest substancją toksyczną. Spożywany sporadycznie i w niewielkich ilościach nie jest groźny, bo organizm sam jest w stanie usunąć szkodliwe związki. W przypadku nadużywania napojów wysokoprocentowych może okazać się konieczne odtruwanie alkoholowe. Jeśli pijesz zbyt dużo i zbyt często, organizm przyzwyczaja się do wprowadzanych substancji chemicznych. Przy próbie zaprzestania picia domaga się alkoholu i jego brak manifestuje szeregiem bardzo nieprzyjemnych dolegliwości. Nazywamy je skutkami zespołu abstynencyjnego. Należą do nich: nudności i wymioty, biegunka, drżenie rąk, kołatanie serca, nadciśnienie, bezsenność, poczucie niepokoju, nieokreślony lęk, omamy wzrokowe lub słuchowe, a nawet padaczka.
Pojawienie się opisanych powyżej objawów zespołu abstynencyjnego skłania osobę, która ich doświadczyła, do ponownego napicia się i złagodzenia dolegliwości. Bardzo pomocne jest wtedy przeprowadzenie zabiegu odtruwania alkoholowego. Ma on postać kroplówki, ponieważ jest to forma podania zapewniająca najlepsze wchłanianie. Do organizmu wprowadza się elektrolity, glukozę i leki przeciwwymiotne. Wlew można też wzbogacić o magnez, witaminę B i C oraz leki relaksacyjne czy nasenne. Dzięki detoksowi szybciej pozbędziesz się toksyn i tym samym złagodzisz skutki odstawienia alkoholu. W większych miastach, jak Bielsko-Biała, Sosnowiec czy Katowice, odtruwanie alkoholowe możesz zamówić z dojazdem do domu.