Oferujemy odtrucia alkoholowe dla osób mieszkających na terenie Jastrzębia Zdrój, jak również innych miejscowości w województwie opolskim, śląskim i małopolskim. W ramach naszych usług proponujemy wlewy witaminowe oraz dożylne preparaty z glukozą. Za pośrednictwem kroplówki dostarczymy do Twojego organizmu niezbędne elektrolity i witaminy, w tym witaminę B12. Wykonujemy odtrucia alkoholowe w Rudzie Śląskiej i wielu innych miejscach.

Zatrucia alkoholowe a witamina B12

Alkohol wypłukuje witaminy i minerały z organizmu, co przyczynia się do powstania objawów kaca. Niedobory witamin mają niekorzystny wpływ na nasze funkcjonowanie; jedną z witamin, której niedobór sieje największe spustoszenie, jest witamina B12. Alkohol wpływa niekorzystnie na zdolność organizmu do jej wchłaniania, a dodatkowo hamuje wytwarzanie kwasu solnego. To z kolei pobudza wzrost bakterii jelitowych, które wykorzystują witaminę B12 i jeszcze bardziej pomniejszają jej zasoby w organizmie.

Jest to witamina, która gromadzi się w wątrobie. Jeśli w wątrobie znajdują się duże ilości aldehydu octowego, będące produktem utleniania alkoholu etylowego, wątroba ulega uszkodzeniu i mniej efektywnie wchłania witaminę B12. Co więcej, witamina B12 rozpuszcza się w wodzie. Jednym z objawów zatrucia alkoholem jest odwodnienie, przejawiające się podwyższonym pragnieniem. W tych warunkach w organizmie panuje niekorzystne środowisko do wchłaniania tej witaminy. Warto zaznaczyć, że duże niedobory witamin z grupy B, występujące u osób uzależnionych od alkoholu, skutkują pojawieniem się zespołu Korsakowa, który objawia się zaburzeniami pamięci i zdolności do logicznego myślenia oraz apatią. Nasze preparaty witaminowo – glukozowe pomogą Ci uniknąć tak poważnych stanów zdrowotnych.